Тел./факс: +38-044-278-8538
www.narda.org.ua, info@narda.org.ua
© Асоціація агенцій регіонального розвитку України. Усі права застережено.
"ЗАРЕЄСТРОВАНО"
|
"ЗАТВЕРДЖЕНО"
|
Взято до відома із змінами та доповненнями “17” червня 2003 р.
|
|
Зміни та доповнення внесені Загальними Зборами членів Асоціації 23 березня 2004 р. |
СТАТУТ
ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ
ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
"АСОЦІАЦІЯ АГЕНЦІЙ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ"
Київ – 2004 р.
1. Загальні положення.
1.1. Всеукраїнська спілка громадських організацій "Асоціація агенцій регіонального розвитку України" (далі за текстом – СПІЛКА) є всеукраїнською спілкою громадських організацій, створеною громадськими організаціями для спільної реалізації прав і свобод, а також для виконання мети і завдань передбачених цим Статутом.
1.2. СПІЛКА є добровільним об'єднанням громадських організацій для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, та національно-культурних, інтересів.
1.3. СПІЛКА є добровільним об'єднанням громадських організацій.
1.4. Повне найменування СПІЛКИ українською мовою – Всеукраїнська спілка громадських організацій "Асоціація агенцій регіонального розвитку України".
1.5. Скорочене найменування СПІЛКИ українською мовою – ВСГО "Асоціація агенцій регіонального розвитку України".
1.6. СПІЛКА здійснює свою діяльність згідно Конституції України, чинного законодавства, та цим Статутом.
1.7. СПІЛКА створюється і діє на основі добровільності, рівноправності своїх членів, самоврядування, законності та гласності. СПІЛКА вільна у виборі напрямів своєї діяльності. Обмеження діяльності СПІЛКИ може встановлюватись тільки Конституцією та законами України.
1.8. На працівників виконавчих органів СПІЛКИ поширюється законодавство про працю, соціальне забезпечення і соціальне страхування.
1.9. Втручання державних органів та службових осіб у діяльність СПІЛКИ, так само як і втручання СПІЛКИ у діяльність державних органів, службових осіб та у діяльність інших об'єднань громадян, не допускається, крім випадків, передбачених законом.
1.10. СПІЛКА має право на добровільних засадах засновувати або вступати в СПІЛКИ (союзи, асоціації тощо), утворювати блоки та коаліції, укладати угоди про співробітництво і взаємодопомогу.
1.11. СПІЛКА має право засновувати або вступати в міжнародні громадські (неурядові) організації, утворювати міжнародні асоціації об'єднань громадян, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв'язки, укладати відповідні угоди, а також брати участь у здійсненні заходів, що не суперечать міжнародним зобов'язанням України.
1.12. СПІЛКА є юридичною особою з моменту її державної реєстрації в Міністерстві юстиції України, веде самостійний баланс, має рахунки в установах банку, в тому числі валютні, печатку із своєю назвою та символікою, штампи, бланки, а також іншу атрибутику та символіку, зразки яких затверджуються Правлінням СПІЛКИ. Символіка реєструються у встановленому законом порядку.
1.13. СШЛКА має право укладати договори, набувати майнових та особистих немайнових прав та обов'язків, бути позивачем та відповідачем у суді, арбітражному та третейському суді.
1.14. СПІЛКА не несе відповідальність за зобов'язаннями своїх членів, а його члени не несуть відповідальності за зобов'язаннями СПІЛКИ, якщо інше не передбачено окремими угодами.
1.15. СПІЛКА не несе відповідальності за зобов'язаннями держави, а держава не несе відповідальності за зобов'язаннями СПІЛКИ.
1.16. СПІЛКА може здійснювати господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ та організацій із статусом юридичної особи, засновувати підприємства в порядку, встановленому законодавством.
1.17. СПІЛКА має право одержувати кредити, гранти, пожертвування від українських та іноземних фізичних та юридичних осіб і використовувати одержані кошти на статутну діяльність.
1.18. СПІЛКА поширює свою діяльність на територію України.
1.19. Місцезнаходження СПІЛКИ: Україна, м. Київ, вул. Димитрова, 14-Б.
2. Завдання та мета діяльності Спілки.
2.1. Метою СПІЛКИ є сприяння задоволенню та захисту законних соціальних, економічних, творчих, та національно-культурних інтересів своїх членів.
2.2. Основними завданнями діяльності Спілки є:
· сприяння створенню сприятливих умов для прискорення соціально-економічного розвитку міст і регіонів України, підвищенню їх конкурентоспроможності та ефективному використанню їх внутрішнього та зовнішнього потенціалу.
· сприяння формуванню і гармонізації стратегій розвитку держави, міст та регіонів України;
· сприяння заохоченню та використанню соціальних і економічних ініціатив на місцях;
· сприяння впровадженню політики розвитку регіонів та місцевого самоврядування;
· сприяння ефективному залученню державних ресурсів та зарубіжних інвестицій для створення, підтримки і розвитку підприємництва, екологічно безпечних високотехнологічних і наукомістких виробництв;
· сприяння розробці та впровадженню методик реформування, перебудови і конверсії неефективних виробництв різних галузей, особливо сільського господарства.
2.3. Діяльність СПІЛКИ забезпечується в установленому порядку шляхом:
· координації спільних дій СПІЛКИ з центральними та місцевими виконавчими органами влади в розробці і впровадженні програм та проектів розвитку міст та регіонів України;
· участі в розробці та впровадженні проектів соціально-економічного розвитку міст та регіонів України, або загальнодержавних проектів соціально-економічного розвитку;
· формування та підтримки корпоративних стандартів якості діяльності членів СПІЛКИ;
· інформаційного та методичного забезпечення діяльності членів СПІЛКИ;
· створення видавництв та друкованих засобів масової інформації, радіо, телевізійних програми, телеканалів (при наявності ліцензій).
2.4. СПІЛКА може:
· виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;
· представляти і захищати свої законні Інтереси та законні інтереси своїх членів у державних та громадських органах;
· ідейно, організаційно та матеріально підтримувати інші об'єднання громадян, надавати допомогу в їх створенні;
· одержувати від органів державної влади і управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань;
· вносити пропозиції до органів влади і управління;
· розповсюджувати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі;
· засновувати засоби масової інформації.
3. Членство в Спілці.
3.1. Членами СПІЛКИ можуть бути громадські організації України, які визнають Статут СПІЛКИ, дотримуються його вимог і своєчасно сплачують вступні та членські внески, розмір яких визначає Правління СПІЛКИ. Права членів СПІЛКИ здійснюють їх уповноважені представники.
3.2. Прийом у члени здійснюється Правлінням СПІЛКИ на підставі письмової заяви.
3.3. Положення про вступ до СПІЛКИ приймається Правлінням СПІЛКИ.
3.4. Припинення членства в СПІЛЦІ можливе:
· за власним бажанням члена СПІЛКИ на підставі його письмової заяви;
· за рішенням Зборів СПІЛКИ, прийнятим більшістю голосів щодо членів, які грубо порушили Статутні положення СПІЛКИ або самоусунулись від участі в її діяльності.
3.5. Члени СПІЛКИ співпрацюють із СПІЛКОЮ шляхом виконання Статутних завдань, заходів, що проводить СПІЛКА та за дорученням її керівних органів.
3.6. При виключенні або самостійному виході із членів СПІЛКИ вступні та членські внески не повертаються.
4. Права і обов'язки членів Спілки.
4.1. Члени СПІЛКИ мають право:
· брати участь у заходах, що здійснюються СПІЛКОЮ;
· вносити пропозиції до керівних та виконавчих органів СПІЛКИ з питань, що пов'язані з його діяльністю;
· обирати та бути обраним до керівних органів СПІЛКИ;
· отримувати інформацію про діяльність СПІЛКИ;
· вийти з членів СПІЛКИ у будь-який час за власним бажанням без повернення вступного та членського внесків.
4.2. Члени СПІЛКИ зобов'язані:
· дотримуватися вимог Статуту та інших рішень СПІЛКИ;
· брати активну участь у статутній діяльності СПІЛКИ, сплачувати вступний внесок та своєчасно сплачувати членські внески;
· виконувати рішення керівних та контролюючих органів СПІЛКИ в межах їх компетенцій.
4.3. Члени СПІЛКИ забезпечують на добровільних засадах фінансування програм СПІЛКИ.
5. Організаційна побудова і управління.
5.1. Вищим органом СПІЛКИ є Загальні Збори членів СПІЛКИ. Загальні Збори скликаються не рідше одного разу на рік. Рішення про скликання чергових Загальних Зборів приймається Правлінням, а позачергових – Правлінням, Президентом, або на вимогу не менше як половини членів СПІЛКИ.
Рішення Правління про скликання Загальних Зборів, проект порядку денного оголошуються членам СПІЛКИ не пізніше як за 1 місяць до дати проведення Загальних Зборів.
5.2. Загальні Збори СПІЛКИ:
· затверджують Статут СПІЛКИ, вносять зміни та доповнення до нього;
· визначають основні напрями діяльності СПІЛКИ, розглядають і затверджують довгострокові програми діяльності СПІЛКИ;
· затверджують рішення Правління про прийняття в члени СПІЛКИ, приймають рішення про виключення із членів СПІЛКИ;
· затверджують рішення Правління про утворення (ліквідацію) представництв, відділень;
· обирають Правління СПІЛКИ;
· обирають Ревізійну комісію і затверджують положення про неї;
· розглядають та затверджують звіт Правління, Ревізійної комісії;
· затверджують річний бюджет СПІЛКИ;
· приймають рішення про реорганізацію або ліквідацію СПІЛКИ;
· приймають інші рішення з усіх питань діяльності СПІЛКИ.
5.3. Рішення про ліквідацію та реорганізацію СПІЛКИ, затвердження її Статуту та внесення змін і доповнень до нього, є виключною компетенцією Загальних Зборів і приймаються більшістю голосів але не менше 2/3 дійсних членів СПІЛКИ.
З інших питань Загальні Збори приймають рішення простою більшістю голосів.
5.4. Рішення приймають відкритим або таємним голосуванням. Таємне голосування проводиться на вимогу 1/3 повноважених представників дійсних членів СПІЛКИ.
5.5. Загальні Збори правомірні приймати рішення, якщо в їх роботі приймають участь не менше половини загальної чисельності дійсних членів СПІЛКИ.
5.6. Правління СПІЛКИ.
У період між засіданнями Загальних Зборів вищим органом СПІЛКИ є Правління, яке приймає рішення з усіх питань, що не входять у виключну компетенцію Загальних Зборів.
Рішення про скликання Правління, порядок денний, дату проведення приймає Президент, про що оголошується не пізніше як за 10 днів до його засідання. При необхідності, за згодою членів Правління, засідання може бути скликане в коротший термін. Правління також скликається на вимогу 1/3 членів Правління
5.7. Формування Правління.
Кількісний та персональний склад Правління затверджується Загальними Зборами. До складу Правління входять:
· Президент;
· Перший Віце-президент;
· Члени правління;
Правління, в разі необхідності може вибирати з числа членів Правління наступних Віце-Президентів по напрямкам діяльності, які діють на підставі Положення, що затверджується Правлінням більшістю голосів.
5.8. Термін повноважень членів Правління – 3 роки.
5.9. Правління СПІЛКИ:
· обирає Президента СПІЛКИ та Першого Віце-президента. Рішення приймається відкритим або таємним голосуванням. Таємне голосування проводиться на вимогу 1/3 членів Правління;
· Затверджує кандидатуру Виконавчого директора;
· виступає від імені СПІЛКИ з основних питань діяльності в його відносинах з центральними органами державної влади, державними установами, громадськими та іншими організаціями;
· формує основні напрями роботи та програму діяльності СПІЛКИ;
· звітує про свою діяльність перед Загальними Зборами СПІЛКИ;
· вирішує поточні питання діяльності СПІЛКИ;
· приймає рішення про дату проведення чергового засідання Загальних Зборів СПІЛКИ, про порядок денний;
· приймає рішення про утворення і ліквідацію комісій та інших структурних підрозділів і робочих органів СПІЛКИ, затверджує положення про них. кандидатури їх керівників, їх структуру та кошторис витрат на їх утримання;
· затверджує структуру Виконавчої дирекції та положення про неї і кошторис витрат на її утримання;
· приймає рішення про заснування засобів масової інформації та про участь у створенні інших громадських неприбуткових організацій, фондів, а також суб'єктів підприємницької діяльності;
· приймає рішення про придбання часток (паїв) акцій суб'єктів підприємницької діяльності;
· у випадках, передбачених законодавством, приймає рішення про дострокове припинення повноважень Президента;
· затверджує Положення про Спостережну Раду та інші структурні підрозділи СПІЛКИ з дорадчими чи контролюючими функціями, які можуть бути делеговані їм для виконання Статутних завдань;
· затверджує Інструкцію про порядок сплати вступного та членського внесків для членів СПІЛКИ та щорічного внеску для асоційованих членів;
5.10. Засідання Правління вважається правомірним, якщо в його роботі беруть участь більше половини його членів. Рішення Правління приймається більшістю голосів його членів, присутніх на засіданні.
Засідання проводиться у разі необхідності, але не рідше одного разу в квартал.
5.11. Ревізійна комісія СПІЛКИ:
Ревізійна комісія обирається Загальними Зборами в кількості не менше 3 чоловік.
Ревізійна комісія підзвітна тільки Загальним Зборам СПІЛКИ. Ревізійна комісія діє на підставі Положення, що затверджується Загальними Зборами. Ревізійна комісія за дорученням Загальних Зборів може виконувати інші функції.
Голова Ревізійної комісії має право брати участь у засіданні Правління з правом дорадчого голосу.
5.12. Президент СПІЛКИ представляє інтереси СПІЛКИ в органах законодавчої і виконавчої влади, у відносинах з установами та організаціями, громадськими організаціями та їх об'єднаннями, міжнародними та зарубіжними організаціями. В своїй роботі Президент керується цим Статутом, рішеннями Загальних Зборів і Правління СПІЛКИ.
Президент СПІЛКИ обирається Правлінням з числа членів Правління відкритим або таємним голосуванням, якщо за таємне голосування висловились 1/3 членів Правління. Рішення про обрання або звільнення з посади Президента вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на засіданні Правління.
Президент обирається строком на 3 роки. Питання про дострокові перевибори Президента може бути поставлено самим Президентом або Правлінням.
Президент проводить діяльність на громадських засадах.
Президент СПІЛКИ:
· організовує роботу Правління та виконання рішень Загальних Зборів, Правління;
· скликає Правління, організовує підготовку матеріалів на засідання Загальних Зборів, Правління;
· підписує рішення Загальних Зборів, Правління, підписує договори, угоди та інші документи СПІЛКИ;
· вносить кандидатури на посаду Першого Віце-президента та Виконавчого директора;
5.13. Перший Віце-президент:
· обирається Правлінням із числа членів Правління за пропозицією Президента строком на 3 роки.
· діє на підставі Положення, що затверджується Правлінням.
· за дорученням Президента, виконує його обов’язки у випадку відсутності Президента.
5.14. Виконавчий директор.
Виконавчий директор призначається Правлінням за пропозицією Президента строком на 3 роки.
5.15. Виконавчий директор СПІЛКИ є розпорядником коштів СПІЛКИ, керівником виконавчих органів СПІЛКИ, координатором науково-методичних, консультаційних і розпорядчих органів і структур СПІЛКИ, організацій, фондів, підприємств, засобів масової інформації, засновником яких є СПІЛКА, а також очолює Виконавчу дирекцію СПІЛКИ.
5.16. Питання про дострокове припинення повноважень Виконавчого директора може бути поставлене Президентом або Правлінням СПІЛКИ.
5.17. Виконавча дирекція:
Виконавчу дирекцію очолює Виконавчий директор СПІЛКИ.
Виконавча дирекція є виконавчим і розпорядчим органом СПІЛКИ.
Виконавча дирекція утворюється за рішенням Правління і діє на підставі Положення, що затверджується Правлінням.
Структура Виконавчої дирекції, кошторис витрат на її утримання затверджуються Правлінням.
6. Джерела надходження і порядок використання коштів та майна СПІЛКИ, порядок звітності, контролю, здійснення господарської діяльності.
6.1. СПІЛКА має у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення його статутної діяльності.
6.2. СПІЛКА набуває право власності на кошти та інше майно:
· передане йому засновниками;
· членами або державою;
· набуте від вступних та членських внесків;
· пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями;
· придбане за рахунок власних коштів;
6.3. СПІЛКА має право на майнові та грошові надходження від діяльності госпрозрахункових установ і організацій, заснованих СПІЛКОЮ.
6.4. Внески до СПІЛКИ можуть здійснюватися грошима, матеріальними цінностями, роботами та послугами шляхом передачі СПІЛКИ відповідних коштів, майна, надання послуг.
6.5. Кошти СПІЛКИ знаходяться у її повному розпорядженні та використовуються для виконання його статутних завдань.
6.6. СПІЛКА, створені нею підприємства та госпрозрахункові організації можуть мати у власності рухоме та нерухому майно, грошові кошти, акції.
6.7. СПІЛКА самостійно встановлює розмір та форму використання коштів. Структури та кошторис використання коштів розробляються Дирекцією і затверджуються Загальними Зборами.
6.8. СПІЛКА, створені нею госпрозрахункові установи та організації, ведуть оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, реєструються в органах державної податкової адміністрації та вносять до бюджету платежі у порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством.
7. Внесення змін і доповнень до Статуту Спілки.
7.1. Внесення змін та доповнень у цей Статут відбувається на підставі рішень Загальних Зборів членів СПІЛКИ.
7.2. Зміни і доповнення до Статуту СПІЛКИ реєструються відповідно до чинного законодавства України.
8. Порядок припинення діяльності Спілки, вирішення майнових питань, пов'язаних із її ліквідацією.
8.1. Припинення діяльності СПІЛКИ відбувається шляхом:
· реорганізації;
· ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).
8.2. Реорганізація СПІЛКИ проводиться на підставі рішення Загальних Зборів членів СПІЛКИ, якщо за таке рішення проголосувало більше двох третин присутніх на Загальних Зборах.
8.3. В разі реорганізації СПІЛКИ до правонаступника (правонаступників) переходить сукупність всіх прав та обов'язків СПІЛКИ.
8.4. Ліквідація СПІЛКИ шляхом саморозпуску відбувається на підставі рішення Загальних Зборів членів СПІЛКИ.
8.5. Ліквідація СПІЛКИ шляхом примусового розпуску здійснюється Конституційним Судом України, відповідно до чинного законодавства України і цього Статуту.
8.6. У випадку ліквідації СПІЛКИ створюється ліквідаційна комісія, яка діє в складі і за порядком, визначеним Загальними Зборами СПІЛКИ або органом, який є ініціатором ліквідації.
З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять всі повноваження по управлінню справами СПІЛКИ. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно СПІЛКИ, виявляє його дебіторів і кредиторів та розраховується з ними, вживає заходів щодо сплати боргів, складає ліквідаційний баланс та дає його на затвердження Загальних Зборів.
8.7. Кошти і майно СПІЛКИ, в разі її ліквідації, після сплати всіх обов'язкових виплат не можуть бути розподілені між членами СПІЛКИ, а повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
8.8. Майно, надане СПІЛЦІ у тимчасове користування її членами, повертається в натуральній формі без винагороди.