Тел./факс: +38-044-278-8538
www.narda.org.ua, info@narda.org.ua
© Асоціація агенцій регіонального розвитку України. Усі права застережено.


09.11.2004   Сертифікація та стандартизація відповідно до вимог СОТ-СФС


В Україні реалізується проект технічної допомоги "Створення механізму сертифікації та контролю стандартів сільськогосподарської продукції відповідно до вимог СОТ-СФС", який сприяє інформуванню про досягнуті завдання у цій сфері, узгоджені Мінагрополітики та Представництвом Євросоюзу.

З метою впровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення безпеки продуктів харчування згідно з міжнародними вимогами Світової Організації Торгівлі (СОТ) та Організації з Продовольства та Сільського господарства (FAO), у рамках проекту проведиться ряд навчальних семінарів та круглих столів для представників державних органів виконавчої влади, наукових інститутів, підприємств та відомств.

Як частина цього процесу, 23 вересня 2004 року експертом Європейського Союзу з питань стандартизації та сертифікації с/х продукції - Кисом Зонефельдом, був проведений попередній, об'єднаний семінар/симпозіум „Презентація міжнародних сертифікаційних систем харчових продуктів” для представників науково-дослідних інститутів, навчальних університетів та працівників харчової промисловості.

Навчання продовжаться протягом року, на які будуть запрошуватися відповідні організації та підприємства харчової промисловості України. У рамках проекту було проведено відбір, замовлення та офіційний переклад біля 30 міжнародних стандартів з основних напрямків: зерно, м’ясо та м’ясопродукти, фітосанітарні вимоги та процедури.

Планується надання допомоги Мінагрополітики в розробці стандартів на деякі продукти харчування.

Триває робота щодо оцінки готовності Центральної державної лабораторії ветеринарної медицини (ЦДЛ ВМ) до акредитації, а також щодо термінових заходів, необхідних для якнайшвидшої акредитації обмеженого переліку випробувань. Проведено навчальний курс з внутрішнього аудиту лабораторій у ЦДЛ ВМ. Розпочато навчання працівників фіто-санітарної лабораторії.

Джерело :
"Створення механізму сертифікації та контролю стандартів сільськогосподарської продукції відповідно до вимог СОТ-СФС"