Тел./факс: +38-044-278-8538
www.narda.org.ua, info@narda.org.ua
© Асоціація агенцій регіонального розвитку України. Усі права застережено.


17.03.2005   Японія надала Україні грант на відновлення лісів
Уряд Японії виділив Україні грант на суму 320 тис. доларів для підготовки спільного зі Світовим банком проекту з відновлення лісів.

Відповідну угоду сьогодні підписали посол Японії в Україні Кішичиро Амає, заступник міністра економіки Людмила Мусина і директор Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові Пол Бермінгхем.

Учасники церемонії підписання відзначили, що на кошти гранту планується профінансувати як розробку майбутнього проекту, так і проведення семінарів, навчання фахівців, проведення відповідних аналітичних робіт.

На посадку дерев - $2 млн. Проект з лісовідновлення, в рамках якого Світовий банк може виділити Україні близько 2 млн. доларів, передбачає створення до 15 тис. гектарів нових лісонасаджень переважно в Київській і Житомирській областях (на територіях, потерпілих в результаті аварії на Чорнобильській АЕС).

Однією з цілей проекту з лісовідновлення є також створення умов для збільшення обсягів поглинання атмосферного вуглецю, що передбачено Кіотським протоколом.

У Україні мало лісів. За даними Державного комітету лісового господарства, зараз показник лісистості на території України складає 15,6%, коли в більшості країн Європи прийнята норма 20%.

При цьому даний показник в регіонах значно коливається від 1,2% в Запорізькій області до 51% в Закарпатській.

Для досягнення показника лісистості 20% в Україні необхідно створити 2 млн. гектарів нових лісонасаджень.

Джерело :
Korrespondent.net