Тел./факс: +38-044-278-8538
www.narda.org.ua, info@narda.org.ua
© Асоціація агенцій регіонального розвитку України. Усі права застережено.


05.10.2006   Данута Хюбнер відвідує Україну
З 4 по 7 жовтня в Україні з офіційним візитом перебуває Комісар ЄС з регіональної політики Данута Хюбнер для обговорення питань співпраці з Україною у рамках регіонального розвитку та участі у VI Міжнародному економічному форумі у Львові. Також пані Хюбнер зустрінеться з представниками Кабінету Міністрів України, у тому числі з Міністром закордонних справ України Борисом Тарасюком, Міністром економіки України Володимиром Макухою та віце-прем'єр-міністром України з регіональної політики Володимиром Рибаком. Пані Комісар закликає новий український уряд продовжувати процес політичних та економічних реформ, включно з адміністративно-територіальною реформою. Планується, що вона ще раз підтвердить підтримку з боку Європейської Комісії покращення місцевих можливостей розвитку та сталого регіонального розвитку в Україні.
"Наступний етап, що починається з 2007 року, має дозволити нам перейти до розширеної співпраці між регіонами країн ЄС та України", - заявила Комісар Хюбнер.

"Українські регіони могли б вигідно скористатися досвідом сусідніх з ними регіонів держав ЄС. У Польщі та Угорщині вперше запрацюють програми, розроблені для впровадження на регіональному рівні. Українці могли би спостерігати за ходом реалізації цих проектів. Також вони могли би скористатися поновленням динаміки на своїх кордонах", - зазначила Данута Хюбнер сьогодні на VI Міжнародному економічному форумі у Львові. Форум присвячено ролі транскордонної співпраці між європейськими регіонами у сфері економічному розвитку. На ньому зібралися представники високого рівня з різних регіонів Центрально-Східної Європи. Виступ Комісара Хюбнер присвячено ролі ЄС у посиленні зв'язків між регіонами країн ЄС і їхніми сусідами. Пані Комісар також зустрінеться з представниками регіональної влади Львівської області.
Протягом другого дня свого візиту Комісар Хюбнер зустрічатиметься з представниками Кабінету Міністрів України. Очікується, що під час цих зустрічей пані Комісар отримає подальші підтвердження продовження процесу реформ в Україні та прогресу у виконанні положень Плану дій Україна ЄС щодо до регіонального розвитку.
Наразі Європейська Комісія та українська влада започатковують велику програму з регіонального розвитку, яка фінансуватиметься за рахунок коштів ТАСІС, на загальну суму 33 млн. євро, до якої згодом додасться проект, вартістю 12 млн. євро, на підтримку місцевих ініціатив і проектів на всій території України. Виправлення дисбалансу між регіонами і покращення місцевих можливостей розвитку – а отже і місцевого самоврядування - належать до основних завдань Плану дій Україна -ЄС.

Додаткова інформація про Європейську регіональну політику:
http://ec.europa.eu/regional_policy/index_fr.htm
Контактна особа:
Анна-Паула Лессі
+32 2 295 32 58

Додаткова інформація:
Представництво Європейської Комісії в Україні, Відділ преси та інформації
delegation-ukraine-press@ec.europa.eu