Тел./факс: +38-044-278-8538
www.narda.org.ua, info@narda.org.ua
© Асоціація агенцій регіонального розвитку України. Усі права застережено.
02.04.2009 Конкурс місцевих грантів програми UNITER/ UNITER Local Grants Announcement |
Оголошення про конкурс
Програма UNITER у співпраці із своїми партнерами Міжнародним фондом “Відродження” та Фондом Східна Європа оголошує конкурс
Даний конкурс проводиться в рамках програми “Об’єднаймося заради реформ!” (UNITER), що фінансується Агентством США з Міжнародного розвитку та реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Проекти будуть прийматись від громадських організацій України Міжнародним фондом “Відродження” (МФВ), Фондом Східна Європа (ФСЄ) та ПАКТом, який є основним виконавцем програми UNITER (детальна інформація міститься у розділі Як подавати проект).
Основна мета програми UNITER – зміцнити та допомогти провідним організаціям громадянського суспільства України (ОГС), які опікуються питанням розробки та впровадженням реформ, посилити та консолідувати демократичні здобутки. Програма спрямована як на вирішення системних широких проблем громадянського суспільства, так і на підтримку моніторингових та адвокасі ініціатив у різних сферах громадського життя, які є важливими для поглиблення процесу реформ в Україні. Це оголошення ставить за мету підтримку змін на місцевому рівні для впливу на державну політику, захист прав громадян та підзвітність виконавчої влади перед активними громадськими організаціями та громадянами.
Це оголошення про конкурс має на меті насамперед підтримку адвокації реформ громадськими організаціями на місцевому рівні. Ці реформи включатимуть протидію корупції, підзвітність уряду, залучення громадян, ефективний вклад громадян до планування місцевого розвитку, права споживачів, управління відходами, місцевий громадський транспорт, енергоефективність, моніторинг передвиборчих обіцянок, прозорість місцевих фінансів, рівні можливості та економічну підтримку незаможних груп. Без сумніву, цей список залишається відкритим, адже фактично всі аспекти громадського життя починаються у кожній окремій спільноті демократичного суспільства.
Ці питання спричиняють потребу в посиленій децентралізації – особливо адміністративно-територіальній реформі, реформі місцевого самоврядування та реформі житлово-комунального господарства. Децентралізація у широкому розумінні, це питання, яке всі донори – ініціатори конкурсу розглядають як ключове у покращенні процесу реформ в Україні, та як засіб мобілізації громадськості на низовому рівні, об’єднання інтересів зацікавлених сторін на місцевому та регіональному рівнях, підвищення обізнаності громадськості щодо реформ, та, в кінцевому рахунку, засіб впливу на національному рівні через різноманітні мережі прибічників реформ.
Загальна мета конкурсу: · Забезпечення участі громадськості на місцевому рівні у процесах планування політики та реформ; · Підвищення обізнаності громадськості щодо процесу децентралізації в Україні; · Забезпечення стабільного розвитку провідних місцевих ОГС.
Гранти на місцевому рівні будуть надаватися в рамках таких загальних тем для громадської діяльності: · Підвищення участі регіональних громадських організацій у процесах розробки, впровадження та оцінки політики, особливо щодо названих вище реформ. · Просування політик та реформ щодо місцевого самоврядування. · Підзвітність виборних та призначених органів місцевої влади. · Зміцнення співпраці між ОГС, органами місцевої влади та іншими зацікавленими сторонами задля вирішення проблем.
В рамках загальних тем аплікати можуть використовувати такі специфічні теми та інструменти (даний перелік не є вичерпним):
· Впровадження прозорості діяльності та підзвітності органів місцевої влади; · Розробка статутів територіальних громад та інших локальних нормативно-правових актів, як інструментів впливу на органи місцевого самоврядування; · Організація роботи громадських рад, як основних учасників процесу впровадження політики; · Розробка нормативних актів щодо громадських слухань та громадських обговорень в процесі прийняття рішень задля широкого залучення громадськості та забезпечення впливу політики; · Адвокасі та інформаційні кампанії щодо зазначених реформ; · Підтримка локальних пілотних ініціатив направлених на вирішення проблем у сфері таких послуг, як право власності, охорона здоров’я, житлово-комунальні послуги; · Забезпечення доступу до інформації на місцевому рівні; · Підвищення спроможності громадських організацій приймати участь у процесі розробки політик, включаючи такі заходи як проведення консультацій, тренінгів, обмінів та інших форм надання підтримки; · Сприяння співпраці, консультуванню та обговоренню між різними групами зацікавлених сторін, організація громадських груп та ініціатив; · Обміни між ОГС та ЗМІ, ОГС та регіональними академічними установами щодо посилення інформаційної спроможності та якості громадської адвокації.
У конкурсі можуть брати участь: офіційно зареєстровані неприбуткові ОГС з усіх регіонів України, які мають досвіт та спроможність реалізувати проект.
Діяльність в рамках проекту може включати наступні напрямки, але не обмежується ними:
Всі заявки, надіслані на конкурс, будуть оцінюватися відповідно до критеріїв відбору незалежною експертною комісією, яка підготує свої рекомендації для ФСЄ, МФВ та ПАКТу.
Критерії відбору:
· Спроможність організації та партнерів:
o Попередній досвід успішної проектної діяльності;
Розмір гранту: до $25 000, середній розмір гранту планується у розмірі близько $10 000-$15 000. Загальний бюджет конкурсу: $340,000. Орієнтовна тривалість проектів: до 12 місяців.
Остання дата подання заявки на грант: 27 квітня 2009 року. Результати будуть оголошені не пізніше 10 червня 2009 року.
Як подавати проект?
Інструкцію, як писати заявку на грант, можна знайти на сайтах організацій МФВ, ФСЄ та ПАКТ: www.irf.kiev.ua, www.eef.org.ua та www.uniter.org.ua
МФВ, ФСЄ та ПАКТ мають право не надавати фінансування, якщо проектні пропозиції не відповідають критеріям конкурсу.
Просимо взяти до уваги, що:
Крім того, партнери програми не надають фінансування для: · Будови та ремонту приміщень; · Організації спортивних заходів та відпочинку; · Сплати існуючих фінансових та інших боргів організації; · Сплати організаційних витрат, що не відносяться до діяльності проекту; · Медичних та реабілітаційних послуг; · Наукових та технічних досліджень; · Участі у академічних програмах та тренінгах за кордоном; · Релігійної та політичної діяльності.
Всі заявки мають бути надіслані в одному примірнику не пізніше 27 квітня 2009 р. (за поштовим штемпелем) на адресу:
Фонд Східна Європа Тема: “Програма UNITER” вул. Велика Васильківська, 55, 3й поверх м. Київ, 03680
Заявки також можуть бути надіслані до 24-ї години 27 квітня 2009 р. на адресу електронної пошти: uniter@eef.org.ua
Питання стосовно цього оголошення та процедури конкурсу можуть бути надіслані в письмовій формі на вказану вище електронну адресу до 10 квітня 2009 р. Відповіді будуть опубліковані впродовж п’яти днів з моменту отримання запиту на веб-сайтах МФВ, ФСЄ та ПАКТу: www.eef.org.ua, www.irf.kiev.ua та www.uniter.org.ua
Контактні особи: МФВ: Олексій Орловський, директор програми Посилення впливу громадянського суспільства. Тел: (+380 44) 461-95-00, факс: (+380 44) 486-01-66, orlovsky@irf.kiev.ua ФСЄ: Юрій Піскалюк, менеджер програм. Тел/факс: (+380 44) 200-38-24/25/26, yuriyp@eef.org.ua
Міжнародний фонд "Відродження" (МФВ) засновано у квітні 1990 року. Він входить до мережі фундацій Інституту Відкритого Суспільства, заснованого Джорджем Соросом, що складається з національних і регіональних фондів у більш, ніж тридцяти країнах світу, в тому числі в Африці, Центральній і Східній Європі та на території колишнього Радянського Союзу. За час своєї діяльності Фонд надав численним неурядовим організаціям (НУО) України, а також науково-освітнім, просвітницьким закладам, видавництвам грантів на суму понад 100 мільйонів доларів США. Більше інформації про МФВ розміщено на сайті www.irf.kiev.ua
Фонд Східна Європа (ФСЄ)—міжнародна благодійна організація, заснована Фондом Євразія у 2008 році. Місія Фонду—сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу. Підтримка Фонду здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку через Фонд Євразія та іншими донорами – урядами, фондами, корпораціями та приватними донорами. Фонд входить до мережі Фонду Євразія. Більше інформації на www.eef.org.ua
Заснована у 1971 р. як незалежна міжнародна неприбуткова корпорація, ПАКТ є мережевою глобальною організацією, що розвиває спроможність місцевих лідерів та інституцій відповідати на нагальні соціальні потреби, забезпечуючи підтримку спільнотам, ефективним урядам та відповідальним приватним інституціям надавати можливості людям для кращого життя. ПАКТ підтримує роботу представництв у 26 країнах і реалізовує проекти у 57 країнах. Київський офіс організації було засновано у 2005 р. в рамках виконання програми “Підтримка організаційного розвитку” в країнах Західних ННД для сприяння підвищенню поінформованості та залучення громадян до громадських та колективних ініціатив у регіоні. У 2008 р. організація була нагороджена проектом “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) від Агенції з Міжнародного Розвитку США (USAID) для зміцнення громадянського суспільства в Україні. Детальнішу інформацію можна знайти за адресами: www.uniter.org.ua та www.pactworld.org
|