АСОЦІАЦІЯ АГЕНЦІЙ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
NATIONAL ASSOCIATION OF REGIONAL DEVELOPMENT AGENCIES
 
Розширений пошук
 
   Головний ЗаголовокУкраїнськаАнглійськаДомашня СторінкаКарта СайтуПошукКонтактна інформація
 Головне Меню
 Новини
 ЄБРР: Україна повинна посилити бюджетну дисципліну
09.11.2004   ЄБРР: Україна повинна посилити бюджетну дисципліну
Європейський Банк Реконструкції та Розвитку висловив занепокоєння рівнем інфляції в Україні й закликав до поліпшення інвестиційного клімату.

За ініформацією
Радіо "Свобода", Україна відстає у проведенні економічних реформ, лідером яких протягом останнього року стали країни Південної Європи, що намагаються приєднатися до Європейського Союзу.

На думку фахівців Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, без проведення реформ, що поліпшать інвестиційну привабливість України, вона не зможе підтримати той високий рівень зростання, котрий її економіка демонструє цього року.

Серед інших проблем української економіки у своєму щорічному звіті банк називає слабку банківську систему та загрозу інфляції. Україна залишається серед найповільніших реформаторів серед колишніх країн соціалістичного табору та Радянського Союзу.

Показники України нижчі навіть середніх по всьому регіону, що включає 27 країн Європи та Центральної Азії. В середньому ці країни відновили свою економіку на 90%, Україна на нецілих 60%. Високі рівні зростання, цього року вони можуть сягати 12-13%, не зможуть допомогти, якщо Україна не змінить інвестиційного клімату.

Окремо Європейський Банк Реконструкції та Розвитку наголошує на необхідності більшої бюджетної дисципліни, якщо Україна не хоче повернення високої інфляції. Після зміни закону про бюджет у червні цього року і початку виплати заборгованих зарплат та збільшення пенсій, бюджетний дефіцит подвоївся до майже 2,5% від ВВП, це незважаючи на те, що на соціальні цілі пішли і додаткові надходження від приватизації.

Ці виплати складають, на думку банку, серйозний інфляційний тиск, що загрожуватиме зростанню української економіки наступного року. За розрахунками банку, зростання у 2005 уповільниться, але становитиме все ще поважну цифру : 8%.

Джерело:
www.radiosvoboda.org  
www.narda.org.ua
 Реєстрація

 Підписка
 
 Стратегічні програми ААРРУ

 Запровадження сучасної державної регіональної політики в Україні
 Розвиток всеукраїнської мережі експертів та фахівців з регіонального розвитку
 Pозроблення і впровадження нової моделі агенції регіонального розвитку
 Залучення іноземних інвестицій в регіони
 Розвиток малого та середнього бізнесу в Україні
 Розвиток сільських територій

 Регіональний розвиток у ЄС

ААРРУ активно відслідковує важливі новини і події у регіональному розвитку Європейського Союзу

Новини регіонального розвитку в Європейському Союзі

Глосарій основних термінів Європейського Союзу

ГЛОСАРІЙ українською і англійською мовами

 Географія відвідувачів сайту
Locations of visitors to this page