АСОЦІАЦІЯ АГЕНЦІЙ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
NATIONAL ASSOCIATION OF REGIONAL DEVELOPMENT AGENCIES
 
Розширений пошук
 
   Головний ЗаголовокУкраїнськаАнглійськаДомашня СторінкаКарта СайтуПошукКонтактна інформація
 Головне Меню
 Новини
 Freedom House: рейтинг громадянських свобод в Україні підвищився
30.12.2004   Freedom House: рейтинг громадянських свобод в Україні підвищився
Freedom House заявила, що рейтинг громадянських свобод в Україні покращився на фоні громадянської активності, зростання незалежності суддів та розширення журналістської свободи після президентських виборів.

Натомість, організація вперше з 1991 року понизила статус Росії у своєму рейтингу до „не вільного”.

Ця незалежна організація, що стежить за розвитком громадянський свобод по всьому світу, назвала відступ Росії від свободи „найважливішою політичною тенденцією року”. Росія жодного разу не отримувала статус „не вільної” з часів розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

„Повернення Росії до категорії „не вільних” країн є кульмінацією тенденції, що невпинно зростає при президентові Володимиру Путіну, концентрувати в одних руках політичну владу, погрожувати і залякувати ЗМІ і політизувати правоохоронну систуме країни”, - заявила виконавчий директор Freedom House Дженіфер Уіндзор.

У інших пост-радянських країнах відмічено регрес в 2004 році. В Білорусі, що вважається найменш вільною країною в Європі, переслідування опозиційних політичних сил забезпечило перемогу президента Лукашенка на виборах.

У Вірменії силове переслідування мирних протестантів суттєво знизило рівень демократичності правління. Проте не можна сказати, що в регіоні повністю відсутні позитивні зміни.

В Грузії, обрання М. Саакашвілі президентом, як і добре організовані парламентські вибори в березні, покращили рейтинг країни у політичних правах після того, як міжнародні спостерігачі визначили вибори як вільні та справедливі.

Позитивний досвід Грузії та України вказує, що демократичний розвиток та ненасильницькі громадянські протести є потенційною силою для політичних змін. Вони також посилюють поступовий світовий розвиток.

Згідно з дослідженням Freedom House, 89 країн є вільними. Їх населення становить 2.8 млрд (44% від населення світу) і насолоджуються повним спектром прав. 54 країни (1.2 млрд – 19 %) вважаються частково вільними. Громадянські та політичні права є більш обмеженими в цих країнах, де існує корупція, домінуючі партії, та, в деяких випадках, етнічні та релігійні проблеми є часто нормою.

Дослідження виявило, що 49 країн не є вільними. 2.4 млрд (37%) населення позбавлено найосновніших політичних та громадянських свобод З 49 країн, визначених як не вільні, 19 мають найгірший показник (7) у сфері політичних прав.

Найбільші обмеження політичної активності мають місце в Білорусі, Бурмі, Кубі, Китаї, Екваторіальній Гвінеї, Еритреї, Гаїті, Іраку, Лаосі, Лівії, Північній Кореї, Саудівській Аравії, Судані, Свазіленді, Сирії, Туркменістан, Узбекистані, В’єтнамі, Зімбабве. Чечня (Росія), Кашмір (Пакистан), Тибет (Китай), та Західна Сахара (Марокко) також отримали найнижчий показник.
www.narda.org.ua
 Реєстрація

 Підписка
 
 Стратегічні програми ААРРУ

 Запровадження сучасної державної регіональної політики в Україні
 Розвиток всеукраїнської мережі експертів та фахівців з регіонального розвитку
 Pозроблення і впровадження нової моделі агенції регіонального розвитку
 Залучення іноземних інвестицій в регіони
 Розвиток малого та середнього бізнесу в Україні
 Розвиток сільських територій

 Регіональний розвиток у ЄС

ААРРУ активно відслідковує важливі новини і події у регіональному розвитку Європейського Союзу

Новини регіонального розвитку в Європейському Союзі

Глосарій основних термінів Європейського Союзу

ГЛОСАРІЙ українською і англійською мовами

 Географія відвідувачів сайту
Locations of visitors to this page