АСОЦІАЦІЯ АГЕНЦІЙ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
NATIONAL ASSOCIATION OF REGIONAL DEVELOPMENT AGENCIES
 
Розширений пошук
 
   Головний ЗаголовокУкраїнськаАнглійськаДомашня СторінкаКарта СайтуПошукКонтактна інформація
 Головне Меню
 Новини
 Європа має намір провести донорську конференцію в Україні
24.01.2005   Європа має намір провести донорську конференцію в Україні
Представники ЄС обговорюють можливість проведення донорської конференції в Україні та висловлюють думку про необхідність демонстрації своєї підтримки.

Про це йшла мова в Брюсселі підчас колоквіуму „Європейська політика по відношенню до України, Білорусі, Молдови і Росії: роль організованого громадянського суспільства”, організованого Європейським комітетом з питань економіки та соціальної політики (European Economic and Social Committee - EESC).

В європейських структурах вже на наступному тижні очікують „короткострокових політичних сигналів” від уряду новообраного Президента України Віктора Ющенко. Так, незалежний експерт комітету Ернст Піл висловив упевненість, що позиція Ющенко буде озвучена вже на наступному тижні в ході зустрічей в Європейському парламенті. „Якщо цього не станеться, то візит може відбутися 21 лютого, коли буде проходити засідання Ради Україна-ЄС з питань співробітництва. Перед цим відбудеться візит представників Європейської комісії в Україну”, - додав він.

Крім того, Піл висловився за необхідність прийняття рішення по Плану дій Україна-ЄС до 21 лютого, а також провести донорську конференцію, аналогічну до тої, яка була проведена минулого року по Грузії. „Це був прекрасний сигнал для Грузії, і такого типу конференцію можна провести для України”, - підкреслив експерт. Відповідаючи на питання про перспективи проведення такої конференції, Піл підкреслив, що питання йде тільки про склад її учасників та час проведення. В зв’язку з цим експерт нагадав, що в донорській конференції по Грузії взяли участь, крім європейських організацій, Європейський банк, Світовий банк та Міжнародний валютний фонд. „До кінця року, ймовірно восени, ця конференція може бути проведена. Це не питання наступних 2-3 тижнів”, - додав він.

У свою чергу президент EESC Карина Аллевельдт, яка також очолила новостворену контактну групу по роботі з чотирма країнами-учасниками колоквіуму, заявила: „Україна – країна, від якої багато очікує як світ, так і власне населення. Всі документи, які були прийняті до 26 грудня, фактично застаріли. Ми починаємо працювати з чистого листа. Нам необхідний новий розвиток України”.

Керівник Торгово-економічної місії в складі української місії при Європейському Союзі Сергій Крючков заявив, що для України важливо в плані підтримки з боку ЄС отримати доступ на європейський ринок. "Нам необхідно, щоб наші компанії та підприємства мали рівні права на ринку. Сьогодні антидемпінговий тягар є настільки великим, що практично виключається весь експорт в ЄС, який є для України найбільшим торговим партнером», - підкреслив він.

На цьому тижні «українське питання» було однією з найголовніших економічних тем в Європі. Комісар ЄС з питань торгівлі Пітер Мандельсон сказав у понеділок, 17 січня, що якщо Україна здійснить низку реформ в економіці, то ЄС зможе запропонувати їй угоду щодо зони вільної торгівлі. Раніше мова йшла про те, що подібне рішення може бути прийняте вже у лютому 2005 року.

Серед умов, які має виконати Україна, - відхід від практики фіксованих цін та адміністративного регулювання, реформування процедури банкрутства та вирішення питань повернення ПДВ. Крім цього, за словами Мандельсона, ЄС вже працює над питанням надання Україні статусу країни з ринковою економікою

Джерело :
"ЄвроРегіоУкраїна"

www.narda.org.ua
 Реєстрація

 Підписка
 
 Стратегічні програми ААРРУ

 Запровадження сучасної державної регіональної політики в Україні
 Розвиток всеукраїнської мережі експертів та фахівців з регіонального розвитку
 Pозроблення і впровадження нової моделі агенції регіонального розвитку
 Залучення іноземних інвестицій в регіони
 Розвиток малого та середнього бізнесу в Україні
 Розвиток сільських територій

 Регіональний розвиток у ЄС

ААРРУ активно відслідковує важливі новини і події у регіональному розвитку Європейського Союзу

Новини регіонального розвитку в Європейському Союзі

Глосарій основних термінів Європейського Союзу

ГЛОСАРІЙ українською і англійською мовами

 Географія відвідувачів сайту
Locations of visitors to this page