АСОЦІАЦІЯ АГЕНЦІЙ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
NATIONAL ASSOCIATION OF REGIONAL DEVELOPMENT AGENCIES
 
Розширений пошук
 
   Головний ЗаголовокУкраїнськаАнглійськаДомашня СторінкаКарта СайтуПошукКонтактна інформація
 Головне Меню
 Новини
 Структурні фонди: схвалено дев’ять нових транскордонних програм і програм сусідства
02.02.2005   Структурні фонди: схвалено дев’ять нових транскордонних програм і програм сусідства
Член Європейської Комісії з питань регіональної політики пані Данута Хюбнер відкриє на завтрашньому міжнародному семінарі „Програми сусідства”, що проходить у Варшаві, дев’ять нових транскордонних програм і програм сусідства, розроблених для регіональних територій нових держав-членів ЄС, країн-кандидатів і третіх країн. У семінарі візьмуть участь кілька міністрів з відповідних держав. Зазначені програми, що охоплюють 57 млн. громадян, було підготовлено у рамках Європейської регіональної політики для посилення економічно-соціальної, територіальної та транскордонної співпраці у прикордонних регіонах. Загальна сума фінансування, що надається з джерел ЄС на період 2004-2006 рр., складає 260 млн. євро. Основна частина коштів (215 млн. євро) надійде з фондів ініціативи INTERREG, що належить до Європейської політики сусідства, а решта – з фінансових інструментів, розроблених для країн-кандидатів і третіх країн (Tacis, Phare і CARDS). Ресурси ЄС буде об’єднано з іншими 76 млн. євро, що надійдуть з національних і регіональних джерел.
Прикордонні регіони ЄС стоять перед складною проблемою покращення економічно - соціальних умов життя громадян, які там проживають. Програми, що пропонуються ЄС, реалізовуватимуться у рамках постійного зобов’язання Союзу вдосконалювати умови життя своїх громадян.
Дев’ять програм охоплюють прикордонні регіони, які сполучають Чехію і Польщу; Польщу і Словаччину; Словаччину і Чехію; Польщу, Білорусь і Україну; Литву, Польщу та Калінінградську область РФ; Угорщину, Словаччину та Україну; Угорщину, Румунію і Сербію та Чорногорію; Словенію, Угорщину та Хорватію; а також Італію та Мальту. Запропоновані проекти спрямовані на розвиток транскордонної інфраструктури, малих і середніх підприємств, транспорту, туризму, довкілля та місцевих ініціатив.
Історична довідка
Солідарність між народами Європейського Союзу, економічно-соціальний прогрес, необхідність посиленого єднання належать до загальних завдань Співтовариства. Європейська регіональна політика разом з іншими інструментами солідарності, Структурними фондами та Фондом на підтримку єднання (Cohesion Fund) складає третину бюджету ЄС (близько 44 млрд. євро у 2005 р.) Ці кошти мають основний вплив на конкурентоспроможність регіонів і особливо на покращення життєвого рівня громадян, які там проживають, зокрема на територіях з меншим рівнем достатку. У рамках Європейської регіональної політики буде започатковано ініціативу INTERREG як особливий інструмент для підтримки програм транскордонної, транснаціональної та міжрегіональної співпраці між державами-членами ЄС.
У рамках Європейської політики сусідства і транскордонної співпраці з третіми країнами, ці програми називаються програмами сусідства. Більшість коштів використовується через багаторічні програми розвитку, управління якими здійснюється спільно службами Комісії, державами-членами ЄС та регіональними органами влади.
Додаткова інформація:
Карта та більш детальний опис програми: MEMO/05/22 від 26 січня 2005 р.
Додаткова інформація про Європейську політику сусідства:
http://europa.eu.int/comm/world/enp/index_en.htm
Додаткова інформація про розширення:
http://europa.eu.int/comm/enlargement/
www.narda.org.ua
 Реєстрація

 Підписка
 
 Стратегічні програми ААРРУ

 Запровадження сучасної державної регіональної політики в Україні
 Розвиток всеукраїнської мережі експертів та фахівців з регіонального розвитку
 Pозроблення і впровадження нової моделі агенції регіонального розвитку
 Залучення іноземних інвестицій в регіони
 Розвиток малого та середнього бізнесу в Україні
 Розвиток сільських територій

 Регіональний розвиток у ЄС

ААРРУ активно відслідковує важливі новини і події у регіональному розвитку Європейського Союзу

Новини регіонального розвитку в Європейському Союзі

Глосарій основних термінів Європейського Союзу

ГЛОСАРІЙ українською і англійською мовами

 Географія відвідувачів сайту
Locations of visitors to this page