АСОЦІАЦІЯ АГЕНЦІЙ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
NATIONAL ASSOCIATION OF REGIONAL DEVELOPMENT AGENCIES
 
Розширений пошук
 
   Головний ЗаголовокУкраїнськаАнглійськаДомашня СторінкаКарта СайтуПошукКонтактна інформація
 Головне Меню
 Новини
 Засідання Консультативної ради з проблем професійного навчання - Проект «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні»
30.06.2006   Засідання Консультативної ради з проблем професійного навчання - Проект «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні»

Засідання Консультативної ради з проблем професійного навчання

 

29 червня 2006 року в офісі проекту за адресою вул. Хрещатик 4 відбулось засідання Консультативної ради проекту з питань професійно-технічного навчання.

Основною метою цього засідання було обговорення методичних напрацювань проекту з питань управління професійно-технічними навчальними закладами, розробки навчальних програм відповідно до потреб ринку праці та навчання для дорослих, можливості та шляхи їх впровадження через існуючі в Україні інституції і механізми підвищення кваліфікації управлінських та педагогічних кадрів професійно-технічної освіти. 

 

 

Інформація про Консультативну раду з питань професійно-технічного навчання

Консультативна рада з питань професійно-технічного навчання покликана сприяти консолідації зусиль органів державної влади, навчальних закладів, громадських організацій, міжнародних інституцій та проектів міжнародної технічної допомоги, а також інших зацікавлених сторін в галузі розбудови якісної та ефективної системи професійно-технічного навчання безробітних в Україні.

Консультативна рада має наступні завдання:

-          забезпечення ефективного діалогу між учасниками та зацікавленими сторонами системи професійно-технічного навчання;

-          координація діяльності органів державної влади, громадських організацій, проектів та програм міжнародної технічної допомоги в галузі професійно-технічної освіти;

-          виявлення проблем у професійно-технічній освіті та напрацювання стратегічних рекомендацій і підходів для їх вирішення;

-          визначення та поширення інноваційних методик та підходів в галузі професійно-технічної освіти;

Консультативна рада проекту складається з представників основних зацікавлених сторін системи професійно-технічної освіти, зокрема Міністерства праці і соціальної політики (МПСП), Міністерства освіти і науки (МОН), Міністерства економіки (МЕ), представників громадських організацій, аналітичних центрів та інститутів та безпосередньо навчальних закладів

Консультативна рада є відкритим колегіальним органом, в роботі якого може прийняти участь будь-яка особа, яка підтримує мету та завдання Проекту і Консультативної ради і готова брати активну участь в її роботі.

 

 

Довідка про проект

Цей п’ятирічний проект (2005-2009рр.) впроваджується Асоціацією місцевих коледжів Канади (АМКК) та Саскачеванським інститутом прикладних наук та технологій (СІПНТ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. В Україні проект реалізовується спільно з Міністерством праці та соціальної політики України, Державним центром зайнятості, Міністерством освіти і науки України, а також обласними державними адміністраціями та центрами зайнятості Дніпропетровської, Рівненської та Закарпатської областей.

Метою проекту є підвищити ефективність та продуктивність системи професійного навчання дорослого населення і, таким чином, підвищити рівень зайнятості та самозайнятості в усій Україні.

Проект підтримає зусилля Міністерства праці та соціальної політики і Міністерства освіти і науки в балансуванні пропозиції навчальних послуг з попитом, сприяючи кращій координації діяльності національних та регіональних зацікавлених сторін, що залучені до системи професійного навчання. Проект впроваджуватиме механізми децентралізації фінансового та адміністративного менеджменту системи професійного навчання та перепідготовки. Важливим компонентом проекту буде налагодження дієвого партнерства навчальних закладів з громадами та роботодавцями, що сприятиме впровадженню ефективних та доцільних програм професійного навчання.

Проект працює в трьох пілотних областях, які були визначені в ході консультацій з партнерами, а саме у Дніпропетровській, Рівненській та Закарпатській. В подальшому досвід проекту розповсюджуватиметься і на інші регіони України.

Протягом другого року проекту (01 квітня 2006 – 31 березня 2007 року) зусилля проекту буде сконцентровано в наступних галузях, визначених в процесі стратегічного планування із залученням партнерів на регіональному та національному рівнях:

·         Забезпечення якості навчальних програм. Головна увага проекту у 2006/7 рр. буде приділена створенню неофіційної та добровільної системи забезпечення якості в рамках проекту, яка буде інструментом контролю якості в межах системи професійного навчання та перепідготовки загалом.

·         Розвиток управління в областях. Проект забезпечить навчання для керівників на всіх рівнях системи перепідготовки кадрів з особливою увагою та місцеві та обласні рівні.  До зацікавлених сторін входять керівники обласних центрів зайнятості, обласних управлінь освіти та організацій, що пропонують послуги перепідготовки. Буде розглянуто передовий досвід для поширення та адаптації міжнародних підходів (канадських та європейських), що проходитимуть апробацію в Україні.

·         Створення мережі співпраці між зацікавленими сторонами. Цей компонент проекту зосередить увагу на створенні та підтриманні мережі співпраці між зацікавленими сторонами на всіх рівнях, з центрального до обласного та рівня навчальних закладів, а також до рівня окремих спеціальностей.  

·         Оцінка ринку праці / Оцінка програм. Основна увага приділятиметься відповідності програм перепідготовки до вимог місцевого та обласного ринків праці. До заходів компоненту увійдуть апробація оптимізованого визначення потреб певної професії, локалізація програм перепідготовки до вимог місцевих та регіональних роботодавців, а також покращення якості проведення навчання відповідно до стандартів, визначених місцевими підприємствами та роботодавцями.

·         Навчальні поїздки. Нерідко головною передумовою засвоєння нових та інноваційних понять та методів є можливість безпосередньо побачити їх в дії. Таку можливість, завдяки проекту, отримають ті його учасники, які будуть брати особисту участь в адаптації нових підходів до системи перепідготовки кадрів в Україні. Буде проведено дві навчальні поїздки до Канади та одну – до Словаччини.

 

За більш детальною інформацією щодо проекту просимо звертатись до:

 

Ігор Ілько, координатор проекту

м. Київ, вул. Хрещатик, 4, офіс 17

тел. (380 44) 4941895

e-mail: ilkoi@siast.sk.ca

 

Валерій Ярошенко, директор

Державний центр зайнятості

м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10 

тел. (380 44) 2843894

www.narda.org.ua
 Реєстрація

 Підписка
 
 Стратегічні програми ААРРУ

 Запровадження сучасної державної регіональної політики в Україні
 Розвиток всеукраїнської мережі експертів та фахівців з регіонального розвитку
 Pозроблення і впровадження нової моделі агенції регіонального розвитку
 Залучення іноземних інвестицій в регіони
 Розвиток малого та середнього бізнесу в Україні
 Розвиток сільських територій

 Регіональний розвиток у ЄС

ААРРУ активно відслідковує важливі новини і події у регіональному розвитку Європейського Союзу

Новини регіонального розвитку в Європейському Союзі

Глосарій основних термінів Європейського Союзу

ГЛОСАРІЙ українською і англійською мовами

 Географія відвідувачів сайту
Locations of visitors to this page